Page 1 of 1

takbreuk door groogte?

Posted: 03 Jul 2010, 21:36
by Pietje
Effe checken of dit toeval is of niet: de afgelopen anderhalve week ben ik bij drie bomen geroepen "met spoed" vanwege spontaan gebroken en op half 11 hangende (dikke) tak: treur-es en berk.
Heeft dit met de droogte / warmte te maken, of gewoon toeval?

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 03 Jul 2010, 21:57
by -WOUTER-
Berken hebben in voorjaar altijd rare hangende takken door de extra massa van al dat loof en de droogte maakt dat vaak erger.
dus daar kan wel eens breuk gaan optreden. Bij Treur-es heb ik het nog niet bij gezien en vraag ik het me ook ernstig af of dit de hitte kan zijn.
Treurwilg en eik hebben wel vaker gebroken hout in droge perioden in het voorjaar....

maar ja ik weet ook nog laaaaang niet alles :wink:

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 03 Jul 2010, 22:50
by Harrie
Zou kunnen, zogenaamde summer drop komt regelmatig voor.

Weet niet precies hoe het zit maar het heeft te maken met verschillende factoren: het vele verdampen op hete dagen, minder snelle aanvoer van water, door minder vocht in de cellen lagere turgor waardoor hout vezels gestrest worden.

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 03 Jul 2010, 23:05
by Pietje
Summer drop, dat is toch een gevolg van "teveel vocht in de takken"? Dat is toch zoiets dat op het moment dat de verdamping achterblijft, de tak te vol met water wordt gepompt, met zwaar oververzadigd hout als gevolg.
Vandaar dat ik dit zo vreemd vond; de bomen hier hebben een neerslagtekort van ruim 15 centimeter. Alle taken leken ook tamelijk uitgedroogd, krimp er bij of zo?

(hoop dat Wolter in zijn vakantie nog eens verbinding heeft, wie weet wat hij erover denkt... :wink: )

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 04 Jul 2010, 01:53
by boomverzorgingbruno
wel piet ik heb zo vandaag bij een plataan gestaan die geknot was geweest 2 jaar geleden en nu ook ineens spontaan een vrij dikke tak heeft laten gaan tak hangt nog wel vast met wat vezels maar toch raar .

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 04 Jul 2010, 14:17
by Pietje
phieuw, ben ik niet de enige :lol:

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 05 Jul 2010, 10:23
by Nelis
hier in Dongen afgelopen week bij een oude treurwilg, met windstil weer

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 05 Jul 2010, 16:36
by Roel
He dat is nog geen 6 km weg van waar ik woon... Ik mis wel het een en ander nu ik hier in Canada ben, takken die spontaan afbreken, grote brand op de hei, Nederland die misschien de finale kan gaan halen...

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 10 Jul 2010, 15:01
by treespotter
Te lage celspanning door een overmatige verdamping. Op de dagen dat dit gebeurt is het vaak broeierig (en één keer raden waar die hoge luchtvochtigheid vandaan komt). Nadat loofbomen hun strategie (om wat voor reden dan ook) om hebben moeten zetten van 'omhooghouden' door trekhout naar 'omhooghouden' door duwhout is er bij deze bomen een grotere kans op de zogenaamde "summerdrop". Door de verminderde celspanning in het duwhout is de kans groot dat 'te groot uitgegroeide' kroondelen naar beneden komen.

Fijne vakantie verder jongens.

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 10 Jul 2010, 16:50
by boomverzorgingbruno
hoor ik nu in de verte wolter zijn vrouw roepen :mrgreen:
ZIT JE GVD TOCH WEER TIJDENS JE VAKANTIE OP TREEHUGS :lol: :lol:

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 10 Jul 2010, 19:45
by treespotter
Die heeft geen aandacht voor mij Bruno..... Je weet wel. Nog één dag en dan is die oranjegekte weer over en kom ik misschien weer een beetje in beeld.
Die wijven hier in huis zijn nog gekker dan al die knuppels die op dit moment in Zuid-Afrika op hun Vuvuzela zitten te blazen.

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 10 Jul 2010, 20:09
by boomverzorgingbruno
oei zit jij met holland supporters in jou huis :lol: :lol: :lol: ach je kan ze morgen wel troosten :wink:

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 10 Jul 2010, 22:06
by Thijs
ik heb het vandaag ook gezien.

grote populier vrij zware arm uitgebroken gewoon ergens halverwege en een abeel het zelfde verhaal.
morgen word de eerste wedstrijd die ik ga zien. de vorige keer was ik aan het straten en de buren verklaarde me allemaal voor gek.

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 10 Jul 2010, 22:54
by -WOUTER-
En vanavond 20.00 zaterdag tak en stambreuk door zeer zware windstoten en zware regenval...... :(

heel veel bomen hier in de omgeving omgegaan en hagelkorrels ter grootte van een golfbal uit lucht komen vallen.....landrover vol deuken, tent van de buurt (zo eentje waar je drie legioenen in kwijt kunt) omgewaaid en die moet morgen weer staan voor het WK voetbal :(

Na zo'n droge periode zo'n zware storm....da's niet handig voor een volle planning die tot de bouwvak gevuld is....zullen morgen en maandag wel weer volop telefoontjes binnenkomen denk ik zo....zeker met mensen die nu WEER bang zijn geworden en de boom willen opruimen :cry: :cry: :cry:


dus genoeg summerdrop hierzo - en ik drop er dadelijk met de bouwvak ook bij neer om lekker te relaxen :lol: :lol:

Grtn wouter

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 10 Jul 2010, 22:56
by Pietje
Thijs wrote:de vorige keer was ik aan het straten en de buren verklaarde me allemaal voor gek.
Nou, zullen we deze voorzet dan ook maar even inkoppen...! :lol:
Nee hoor, Thijs, veel plezier morgen! Ennehh... verwacht er niet te veel van, het kan alleen maar meevallen.
(http://www.youtube.com/watch?v=mhiWRgrt ... r_embedded#!)

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 11 Jul 2010, 11:41
by treespotter
Janet roept telkens;

"Jongens ontSPANJE... Wij winnen toch wel"

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 11 Jul 2010, 15:10
by Tamil
treespotter wrote:Die heeft geen aandacht voor mij Bruno..... Je weet wel. Nog één dag en dan is die oranjegekte weer over en kom ik misschien weer een beetje in beeld.
Die wijven hier in huis zijn nog gekker dan al die knuppels die op dit moment in Zuid-Afrika op hun Vuvuzela zitten te blazen.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :| :evil: :| :evil:
http://www.youtube.com/watch?v=P40TP1ughek&feature=player_embedded

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 11 Jul 2010, 15:18
by Tamil
btw, Ben blij dat mijn dak er nog opzit na van nacht :?

Wat kan het hier bizar spoken! Heb nog nooit zoiets meegemaakt. Er is hier vannacht 17cm water gevallen :shock:

Gelukkig staan mijn bomen nog, wel wat gehavend maar ze staan nog, verder hier in de omgeving spontane stambreuk zal ik maar zeggen.

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 11 Jul 2010, 17:08
by Stefan

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 12 Jul 2010, 21:41
by Roel
Het spookt echt daar :shock:

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 14 Jul 2010, 18:18
by jef
juist in de gietende regen (met emmers viel het uit de lucht) naar huis gereden, vlak bij huis was er een am eik middendoor gebroken, maar de brandweermannen waren al goed hun best aan het doen, het was wel een boom waar ik al langer van dacht dat het maar een kwestie van tijd was voor er iets mee ging gebeuren.
maar vorige week is er hier in de buurt bij een bij een zomereik ook zomaar een tak van een 40 cm dik naar beneden gekomen.
door droogte maar voor het grootste deel door mishandeling van de boom.
hier bij ons in de buurt is men systematisch bezig men de bomenrijen naast provinciewegen te kandelaberen... :roll:

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 14 Jul 2010, 19:32
by boomverzorgingbruno
bij ons jef knotten ze de bomen elke 6 jaar dat is gewoon zo
en er staat echt niets goeds meer . en het maakt niet uit eik ,linde plataan,beuk kastanje
allemaal dezelfde snoeiwijze

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 14 Jul 2010, 20:11
by timo
ik snapt dat niet. :?: :x de grootste bomen bezitters zijn de gemeenten. en bomen beheren zwaar kl@te. :oops: :oops:

Re: takbreuk door groogte?

Posted: 14 Jul 2010, 22:56
by treespotter
Jongens, jongens. Tegen windkracht 12 valt niet te snoeien. Al moet ik zeggen dat ik op de tv ook wortelloze 'ontwortelde' kastanjes langs heb zien komen die eigenlijk tijdens een VTA controle wel op de zwarte lijst had moeten komen.