Page 1 of 1
reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 29 Jan 2012, 09:23
by ludovanmil
net gelezen in het tijdschrift Genoeg; "groene reisverzekering. Ver reizen is niet erg milieuvriendelijk, maar een 'groene'doorlopend reisverzekering kan een beetje helpen. Voor elke verzekering worden per jaar 3 bomen geplant.
http://www.groene-reisverzekering.nl/
De Genoeg / tijdschrift is sowieoso een aardig tijdschrift voor 'groene' mensen, ik reken de boomverzorgers daar gemakshalve maar ff onder.
Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 29 Jan 2012, 10:34
by treespotter
Ludo, doe jezelf eens een plezier en speur het internet eens af voor artikeltjes over bomen planten en co2 compensatie.
Geef gewoon toe. Je kan geen verre reizen maken met een vliegtuig of veel kilometers rijden in een dikke vette bak zonder gewetensbezwaren. Wil je daar echt iets aan doen dan moet je 'het' bij de bron aanpakken. Niet meer vliegen, rijden met een auto, regelmatig vlees eten en spullen kopen die geproduceerd op meer dan 20 kilometer afstand van jou. Jezelf buiten de samenleving zetten als het ware. Maar ja, dan is het niet echt een samenleving meer, dus blijf ik op veel vlakken toch maar meedoen.
Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 29 Jan 2012, 11:01
by ludovanmil
Wolter, ik geef je niet gelijk om je gelijk te geven en er vanaf te zijn. maar....
ik snap ook wel dat veel wat we doen, dat we daar de natuur geen dienst mee bewijzen. Maar ik heb eens iemand horen zeggen dat we 'rentmeesters' zijn van de ze aarde en dat we dat op een goede manier zouden moeten doen.
ik reis ook graag en blaas met mijn bus de roetdeeltjes de ether in zonder veel gewetensbezwaren. En wat komt er uit mijn schoorsteen van de houtkachel die nu weer zo heerlijk brand ? Maar het is toch ook een mooie 'regel' dat je als je boom weghaalt je er een zou moeten terugplanten !

Mag ook compensatie heten wat mij betreft...
dan wordt je tijdens het zagen maar vooral ook na het zagen toch weer een beetje blij nietwaar !? In het groot is dat ook als het goed is wat er met FSC bossen gebeurd.
Keep up the good work ! of in goed nederlands, gewoon allemaal een klein steentje bijdragen.
Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 29 Jan 2012, 11:28
by boomgnoom
treespotter wrote:, dus blijf ik op veel vlakken toch maar meedoen.
ja JIJ ........
the greeen goblin

Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 29 Jan 2012, 12:29
by Ruud.H
Plan maken om een tuintje aan te leggen, ja mevrouw er komen 24 bomen in uw tuin , om te compenseren wat ik afgelopen 2 maanden heb weggehaald
In de ideale wereld zou iedere boomverzorger en houthakker een eigen perceel moeten hebben om evenveel bomen te planten als dat ze weghalen , dan kan je tijdens je pensioen in je eigen bos(je) rondlopen

Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 29 Jan 2012, 16:42
by treespotter
Bij ons staat de teller van aanplant straks aan het eind van het seizoen weer op ongeveer 350. Goed hè? Geweldig van mij hè?
Ik kan daar heel groots over doen, maar dat zijn gemeentebomen waar ik helemaal niets mee van doen heb, behalve dan dat ik de aanplant daarvoor mag verzorgen.
Wat ik eigenlijk bedoelde Ludo, dat is dat de kans groot is dat een co2 compensatie regeling aanbieder de aanplant voor gemeenten betaalt. Betalen voor iets dat toch al uitgevoerd zou gaan worden???? Dat is niet geweldig, dat is volksverlakkerij.
Als wij al iets zouden willen compenseren, maar dat kunnen wij niet, dan zouden die bomen nieuw op die locatie moeten zijn en nooit meer weg mogen.
Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 29 Jan 2012, 19:09
by boomverzorgingbruno
ludo ik weet een goeie voor jou .
doe zoals ik voor elke boom die jij omzaagt geef je een bijdrage aan de vereneging en zij planten voor jou een nieuwe .
Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 29 Jan 2012, 19:33
by densmee
wij moeten voor eind maart ook weer 30000 stuks gepland hebben, zit bijna allemaal co2 compensatie op

Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 29 Jan 2012, 20:04
by Ruud.H
boomverzorgingbruno wrote:ludo ik weet een goeie voor jou .
doe zoals ik voor elke boom die jij omzaagt geef je een bijdrage aan de vereneging en zij planten voor jou een nieuwe .
Welke vereniging is dat als ik vragen mag ? Leuke optie voor de klant (zijn geweten)
Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 29 Jan 2012, 20:50
by Pietje
treespotter wrote:Jezelf buiten de samenleving zetten als het ware. Maar ja, dan is het niet echt een samenleving meer, dus blijf ik op veel vlakken toch maar meedoen.
Wolter, als we ons met genoeg mensen naast de samenleving zetten, dan vormen we daar toch gewoon een nieuwe samenleving?

Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 29 Jan 2012, 21:09
by Arbor Vivae
In België kan je bij natuurpunt bomen kopen die zij dan planten op een stuk grond dat ze hebben aangekocht.
Voor 40 euro kan je 10 bomen laten planten of zelf mee gaan planten tijdens een plantevenement.
De campagne noemt" bos voor iedereen" en er werd in totaal al voor 212.332 bomen gesponserd waarvan de eerste 25000 reeds geplant zijn.
Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 29 Jan 2012, 21:49
by boomverzorgingbruno
of je hebt ook het vbv
http://vbv.be//
Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 29 Jan 2012, 22:35
by treespotter
Pietje wrote:Wolter, als we ons met genoeg mensen naast de samenleving zetten, dan vormen we daar toch gewoon een nieuwe samenleving?

Ja maar ik weet niet of ik wel zonder mijn Koreaanse telefoon en Duitse bus op een Nederlandse bakfiets met mijn Made in Holland

handzaag naar alle klanten wil fietsen. En wanneer ik daarmee op vakantie 'moet' dan kan ik halverwege de eindbestemming weer omkeren en terug fietsen.
Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 29 Jan 2012, 22:40
by Pietje
Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 30 Jan 2012, 16:55
by ludovanmil
Ruud.H wrote:boomverzorgingbruno wrote:ludo ik weet een goeie voor jou .
doe zoals ik voor elke boom die jij omzaagt geef je een bijdrage aan de vereneging en zij planten voor jou een nieuwe .
Welke vereniging is dat als ik vragen mag ? Leuke optie voor de klant (zijn geweten)
he uhh...belgische vriend, je heb het nie helemaal begrepen ! briljant idee van die bomen planten, maar dan wel op kosten van de klant hè!? het is hun boom !

Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 03 Oct 2012, 14:53
by Knoest
alleen al door op een stukje grond niet te doen groeien er binnen een paar jaar bomen. bomen planten is dus eigenlijk iets wat vaak al meer energie kost dan dat het opbrengt
kijk voor de lol eens opo onze site, en lees het stukje over het gratis bos
wil je het zien dan kom je langs
groet
Willy
Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 08 Oct 2012, 14:37
by Joris
wil het wel zien hoor maar gezien de af te leggen km's moet ik dan weer een heel bos aanplanten om mijn duurbetaalde verbranding van diesel te compenseren

Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 19 Oct 2012, 19:46
by Knoest
je zou ook kunnen komen fietsen bv
je kunt dan in het hooi slapen in de geitenschuur
en als je je afvraagt of dat niet stinkt: daar wennen de geiten wel aan
je hebt natuurlijk wel een punt, maar compenseren door te planten is volgens mij volslagen kolder.
Re: reizen zonder gewetensbezwaren
Posted: 19 Oct 2012, 20:13
by R Schra
Knoest wrote:maar compenseren door te planten is volgens mij volslagen kolder.
het is ook een kapitalistische consumptie maatschappij tegenwoordig. Dat aanplanten brengt geld in het laatje
