Page 1 of 1
tachyon klimlijn
Posted: 26 Oct 2008, 14:08
by -WOUTER-
Heeft er iemand al ervaring met tachyon klimlijnen van new england ?
Heeft en net wat meer dikte (11,5 MM) t.o.v. de Yale Blaze en de Samson Velocity, die met 11 mm net wat dunner zijn. Ik heb beide lijnen in gebruik en vind ze vanwege het gewicht enorm prettig, alleen is de grip op de lijn een beetje lastig bij zeer warm weer en bij regen. Dan werken ze meer tegen dan mee.
Dat is met een ouderwetse yale XTC niet, maar die is weer zo enorm zwaar en trekt continu aan je systeem zodat je niet zo lekker kunt uitlopen in grote bomen.
graag wat input van eventuele tachyon gebruikers.
bedankt
wouter

Posted: 26 Oct 2008, 14:14
by Steven
Hej wouter,
ik klim nu alweer een tijdje met de tachyon en ik vind hem helemaal geweldig!
super rond door de 3 kernen die er in zitten,
bijna geen verschuiving van de mantel.
glad maar toch goed grip.
ik heb er nog niet echt mee in de regen geklommen wel in natte glibberige iepen en daar hield de lijn het ook goed!
als je hem keer wil proberen moet je maar ff pmen kunnen we keer afspreken
grr steven
Posted: 26 Oct 2008, 21:29
by JohnnY
Hey wouter,
Zoals je misschien al gelezen had in de andere post klim ik met de tachyon green. Ik vind het een zeer fijne lichte lijn die minder in de handen snijd dan de dunnere 11mm lijnen. ook dit omdat hij een beetje zacht is en de mantel voelt glijden tenopzichten van de kernen.dan word hij bij de handen wat platter en breder voor het gevoel heb je dus een 13mm lijn die weer mooi rond weg trekt zodra je hem loslaat. hij loopt super mooi door een spider-jack met knopen heb ik nog geen ervaring omdat ik er zelf nog maar net mee klim. wat ik alleen wel vind is dat hij relatief hard slijt. en de kleur vervaagt ook zeer snel ten opzichte van andere kleuren.
Groetjes Johnny
Posted: 27 Oct 2008, 10:22
by thomas
Gisteren mijn Velocity 5 meter korter gemaakt, omdat ik de mantel had doorgezaagd. (Er stak een lusje tussen de takken door.) Dus goed om te horen dat er een net iets dikkere lijn op de markt is, want 11 mm is mij te dun.
De naam tachyon is volgens wikipedia een elementair deeltje dat sneller dan het licht beweegt, dus je kan het niet zien. Handig, een onzichtbare lijn!
De tachyon energie wordt veel gebruikt in healings, dus werken met deze lijn is in ieder geval gezond!
Maar nu de lijn zelf, ervaringen heb ik dus niet.
Wel gegevens van de New England tachylon:
Gemiddelde breeksterkte: 3090 kg (Samson Velocity: 2720 kg)
gewicht per meter: 86 gram (Samson Velocity: 83 gram)
Als je Googelt naar tachyon new england dan vind je alleen maar positieve reacties. Ik zou hem dus maar kopen!
Posted: 27 Oct 2008, 16:49
by -WOUTER-
Oke jongens,
reuze bedankt voor jullie reacties.
alleen dat ie sneller zou slijten staat me niet echt aan, maar ja...
groeten en klimze

Posted: 27 Oct 2008, 17:12
by Pietje
thomas wrote:Als je Googelt naar tachyon new england dan vind je alleen maar positieve reacties. Ik zou hem dus maar kopen!
Jaja, er werkt daar 1 verkoper en die vult al die reacties in...

Posted: 27 Oct 2008, 19:11
by Tamil
He wouter,
Ik klim er nu zo'n 4 weken mee en ben er nog best happy mee betreft de slijtage, ik klom eerder met velocity en dat vond ik zelf bagger! Na 3 maanden al rafels en elende. toen de coating er af was was er niet meer mee te klimmen vond ik.
Met nat weer reageerd hij goed alleen pakt mijn footlock strop er niet op, moet ik weer ff een nieuwe voor zoekken.
Ik klim met de franse knoop en dat gaat primma!
Nog wel 2 puntjes.
Hij kan gaan draaien (teminste die van mij wel)
en er blijft meer vocht in zitten (dus wordt hij relatief zwaarder, en moet je je airco vaker aan zetten in je auto)
Vind zelf tachyon een primma klimlijn maar het is nog niet helemaal supper, ze zijn op de goede weg:)
Posted: 27 Oct 2008, 20:51
by Roel
ook lekker licht is de Rainbow XP met een dikte van 12mm. Deze lijn bevalt mij ook beter als de velocity en valt lekker op door al die ...
Wat betreft de slijtage: weet ik nog niet ik klim niet extreem veel.
Posted: 31 Oct 2008, 19:27
by -WOUTER-
heb 'm net besteld dus ga zelf ondervinden wat de voor en of nadelen zijn.
bedankt voor jullie info
grtz
wouter

Re: tachyon klimlijn
Posted: 19 Apr 2009, 15:50
by Harrie
@ Wouter,
Hoe is deze lijn jou bevallen? ik ben ook op zoek naar een dunnere klimlijn.
Gr. Harrie